Krunićeva kroz maraton do polufinala Bostada

WTA 11. jul. 201916:33 > 16:35
Adam Pretty, Getty Images

Najbolja srpska teniserka Aleksandra Krunić plasirala se u polufinale turnira u švedskom Bostadu pobedom nad domaćom igračicom Johanom Larson posle velike borbe u tri seta.

Krunićeva je do trijumfa nad Larsonovom došla sa 6:4, 6:7 (5:7), 6:4, posle dva sata i 34 minuta igre.

U borbi za finale Aleksandra će se sastati sa Japankom Misaki Doi, koja je iznenadila Monu Bartel iz Nemačke sa 6:2, 3:6, 6:2.

Krunićeva je u meč ušla brejkom, iskoristivši drugu šansu, ali joj je Larsonova uzvratila pet gemova kasnije. Posle izgubljenog servisa srpska teniserka se trgla i stigla do novog brejka, kojim je i rešila prvi set, pošto je odmah potom odservirala za osvajanje bez problema.

Drugi set je bio revija brejkova – Aleksandra je povela 3:0 osvojivši dva brejka, a Larsonova je uzvratila istom merom. Usledila je velika borba, brejk šanse na obe strane, a potom i brejkovi i meč lopte Krunićeve koje je Larsonova odbranila i izborila taj-brejk u kojem je produžila meč. U odlučujućem setu, Šveđanka je igrala bolje, prva je stigla do brejka, ali je baš tada Aleksandra preuzela inicijativu, osvojila naredna tri gema i rešila meč.

Turnir u Bostadu igra se za nagradni fond od 125.000 dolara.