Nina Stojanović ispustila 74. teniserku sveta

WTA 26. jul 201923:24 > 23:31
Robert Cianflone/Getty Images

Srpska teniserka Nina Stojanović nije uspela da se plasira u polufinale WTA turnira u letonskoj Jurmali, pošto je u tri seta poražena od Amerikanke Bernarde Pere 4:6, 6:4, 6:3.

Imala je 209. na WTA listi ogromnu šansu za veliki skalp. Odigrala je gotovo besprekoran prvi set. Napravila je brejk u četvrtom gemu, obezbedila je sebi priliku da servira za meč. U tom devetom gemu izgubila je servis, ali već u narednom gemu ponovo je oduzela protivnici i samim tim došla do vođstva u setovima.

Bila je sigurna i u drugom setu, imala brejk loptu u šestom gemu, ali Amerikanka je vešto dočekala prvi lošiji gem Stojanovićeve i napravila brejk, koji joj je u krajnjoj liniji doneo izjednačenje. U trećem setu raspala se igra Srpkinje. Pera je povela 3:0, uspela je Nina da smanji na 3.2, ali od tada do kraja meča uzela je samo jedan gem i propustila veliku priliku.

Pera će se u polufinalu sastati sa Poljakinjom Katarzinom Kavom, koja je u dva seta savladala Pake.