Nina bolja od Stosur za četvrtfinale u Nančangu

WTA 12. sep 201912:36 > 12:41
Robert Cianflone, Getty Images Sport

Srpska teniserka Nina Stojanović plasirala se u četvrfinale turnira u kineskom Nančangu, pošto je savladala nekadašnji četvrtu igračicu sveta Samantu Stosur.

Stojanovićeva je protiv Australijanke slavila sa 6:4, 6:3, posle jednog sata i 27 minuta igre. Nina će se u borbi za polufinale igrati sa Ukrajinkom Katerinom Kozlovom, koja je postavljena za sedmog nosioca.

Na početku meča su obe teniserke čuvale svoj servis, da bi Nina u sedmom gemu došla do brejka bez izgubljenog poena. Stosur joj je odmah odgovorila, ali je srpska teniserka potom uspela ponovo da oduzme rivalki servis i sa nulom odservira za prvi set.

Početak drugog seta je ličio na prvi, ali je Stojanovićeva posle izjednačenja 1:1 nanizala naredna tri gema, usput odbranivši tri set lopte Australijanke. Stosur je prekinula njen niz oduzevši seris srpskog teniserki, koja je potom sigurno čuvala prednost i meč završila još jednim brejkom.

Turnir u Nančangu igra se za nagradni fond od 250.000 dolara.