WTA Peking: Hercog propuštala šanse i ispala

WTA 2. okt. 201916:51
Mike Hewitt/Getty Images

Slovenačka teniserka Polona Hercog završila je turnir u Pekingu u osmini finala, pošto je bolja od nje bila Holanđanka Kiki Bertens sa 2:1.

Bertens, osma na listi, savladala je 51. teniserku planete sa 7:6(6), 2:6, 6:3 za dva sata i 20 minuta.

U prvom setu viđeno je šest brejkova, Hercog je vodila sa 3:1, potom i sa 5:4 i 6:5, ali je Bertens uspela da odvede set u taj brejk i tamo slavi, uprkos tome što je gubila sa 5:2.

Prilike koje nije koristila u prvom, Hercog jeste u drugom setu, pa je od rezultata 2:2 nanizala četiri gema i poravnala.

Slovenka, ipak, nije mogla do preokreta. Bertens je osvojila brejk u petom, a zatim ponovo u devetom gemu i plasirala se u četvrtfinale.

Njena rivalka biće Elina Svitoline, koja je pobedila Sofiju Kenin sa 6:3, 6:7, 6:3.

U ostalim mečevima: Dženifer Brejdi – Medison Kiz 2:1, Bjanka Andresku – Elis Mertens 2:0, Ešli Barti – Saisai Dženg 2:1, Belinda Benčić – Petra Kvitova 0:2.