Benčić pobedila Kvitovu i ostala u borbi za polufinale

WTA 29. okt 201916:52 > 16:53
Emmanuel Wong/Getty Images

Švajcarkinja Belinda Benčić ostvarila je prvu pobedu na WTA završnom turniru u Šenženu, pošto je u drugom kolu 'crvene grupe' savladala Petru Kvitovu sa 6:3, 1:6, 6:4.

Belindi je bila potrebna pobeda kako bi sačuvala šanse da se plasira u polufinale, a do nje je došla za sat i 49 minuta igre.

Ravnopravna borba vodila se početkom prvog meča. Odolevala je Kvitova do 3:3, kad je Benčić vezala tri gema za prvi set.

Uzvratila je šesta teniserka sveta. Vrlo brzo je došla do 4:0, a onda i do drugog seta.

Sredinom trećeg seta viđena je serija brejkova do 3:3, posle čega je švajcarska teniserka ponovo napravila seriju i došla do pobede.

Iako je do sada zabeležila dva poraza, Kvitova i dalje ima šansi da se domogne polufinala. U poslednjem kolu Čehinja će igrati protiv Ešli Barti, dok će Švajcarkinja igrati protiv Kiki Bertens.