Barti u finalu u Šenženu, samouništenje Pliškove

WTA 2. nov 201916:19 > 16:21
Lintao Zhang/Getty Images

Najbolja teniserka sveta Ešli Barti plasirala se u finale završnog turnira sezone pobedom nad Karolinom Pliškovom iz Češke.

Australijanka je u duelu prva dva nosioca slavila posle preokreta sa 4:6, 6:2, 6:3, posle jednog sata i 53 minuta igre.

Barti će se u borbi za titulu sastati sa ukrajinskom teniserkom Elinom Svitolinom, kojoj je Švajcarkinja Belinda Benčič predala meč u trećem setu.

Od početka meča je Pliškova krenula agresivno, u prva tri gema je imala pet brejk šansi, ali je Bartijeva sve odbranila, a zatim i sama imala priliku da rivalki oduzme servis. Ono što je propustila u prethodnim servisima Australijanke, češka teniserka je nadoknadila u petom gemu, a zatim je bez problema održavala prednost. Kada je došao trenutak da servira za set, najbolja teniserka sveta je imala šansu za brejk, ali je potom iskoristila drugu priliku da ga osvoji.

U drugom setu je usledio veliki pad u igri Čehinje pošto je propustila tri brejk prilike u trećem gemu. Bartijeva je u narednom gemu stigla do brejka, a napravila je još jednu kada je Pliškova servirala za ostanak u meču. U trećem setu je šesti gem bio ključan, pošto je tada Australijanka iskoristila jedinu brejk priliku viđenu u tom periodu.

Završni turnir sezone u Šenženu igra se za nagradni fond od 14 miliona dolara i možete da ga pratite na kanalima Sport Kluba.