Vekićeva bez problema na startu u Sankt Peterburgu

WTA 11. feb 202017:34 > 17:35
Jaimi Joy/Getty Images

Hrvatska teniserka Dona Vekić izborila je plasman u drugo kolo turnira u Sankt Peterburgu pobedom nad Amerikankom Kristi An.

Vekićeva je do trijumfa nad Anovom došla sa 6:4, 6:1, posle jednog sata i 10 minuta igre.

U narednom kolu Donu čeka susret sa pobednicom susreta između dve domaće teniserke Darije Kasatkine i Jekaterine Aleksandrove.

Posle izjednačene borbe na početku meča, Vekićeva je iskoristila prvu brejk šansu u petom gemu i povela 3:2. Samo tri gema kasnije, američka teniserka joj je uzvratila, stigla do izjednačenja, ali je potom Dona preuzela kontrolu, stigla do još jednog brejka, a potom bez izgubljenog poena odservirala za set.

U drugom setu je hrvatska teniserka bila znatno ubedljivija, brzo je povela 4:0, pre nego što je Anova osvojila svoj prvi gem. Ispostavilo se da je tu bio i kraj otpora američke teniserke, pošto je Dona bila sigurna u naredna dva gema i novim brejkom je završila meč.

Turnir iz Sankt Peterburga možete da pratite na kanalima Sport Kluba.