Hercog bez glavnog žreba Dubaija

WTA 17. feb 20209:23 > 9:31
Getty Images/ Adam Pretty

U završnom kolu kvalifikacija za WTA turnir u Dubaiju Kristina Mladenović savladala je u dva seta Slovenku Polonu Hercog 6:3, 6:1.

Hercog je imala odličan početak, napravila već u prvom gemu brejk. Ali u svom prvom servis gemu imala je mnogo problema. Spasila je dve vezane brejk lopte, pa potom još tri, sama je propustila dve gem lopte za potvrdu brejka. Na kraju je francuska teniserka uspela da iskoristi šestu brejk loptu i dođe do poravnanja. Ubrzo je Mladenović došla do prednosti brejka i povela 4:2. Hercog ponovo oduzima servis i smanjuje na 4:3, ali ne uspeva na svoj servis gem da dođe do izjednačenja i na kraju 38. igračica sveta dobija prvi set posle velike borbe 6:3.

Jasno je bilo da se 43. na WTA listi mnogo istrošila, a polednju šansu za povratak imala je u drugom setu, kada je na brejk Mladenovićeve imala tri brejk lopte za poravnanje na 2:2. Međutim, spasla se Kiki, dobila taj gem, a potom i tri naredna i završila posao u dva seta za glavni žreb.