WTA Dubai: Halep se provukla, Mladenović samo tri gema

WTA 19. feb 202021:26 > 21:28
Clive Brunskill/Getty Images

Poznati su svi učesnici četvrtfinala WTA turnira u Dubaiju. Prvi nosilac Simona Halep bila je na ivici provalije, ali je uspela da savlada Žaber.

Teniserka iz Tunisa sjajno je odigrala prvi set i za 26 minuta dobila prvi set 6:1. Ipak, Halep je uzvratila istom merom i dobila drugi set 6:2. U trećem setu stekla je rani brejk i vođstvo 4:1, ali Žaber je uspela da izjednači, a potom i da napravi brejk za 6:5 i servira za meč. Međutim, nije osvojila nijedan poen u gemu u kojem je servirala za pobedu, pa je odluka pala u taj brejku. Tamo je Rumunka slavila posle velike drame 9:7 i obezbedila plasman među osam najboljih. Tamo će igrati protiv Sabalenke, koja je u dva seta savladala Mertens.

Karoina Pliškova bila je nemilosrdna prema Kristini Mladenović. Prepustila joj je samo tri gema i slavila je 6:1, 6:2 tako da će u borbi za polufinale igrati protiv Ribakine, koja je u dva seta savladala Sinijakovu. Gabinje Mugurusa nastavlja sa dobrim partijama. U tri seta je savladala Kudermetovu 7:5, 4:6, 6:4 i u narednom meču čeka je Brejdi, koja je takođe morala da igra tri seta, ali da se vraća posle izgubljenog prvog seta protiv Vondrusove.

U poslednjem meču dana Anet Kontavejt savladala je u dva seta Pavličenkovu 7:6, 7:5 i u četvrtfinalu će igrati protiv Petre Martić.