Sabalenka i Kvitova za titulu u Dohi

WTA 28. feb 202018:42 > 18:43
Getty Images/Dean Mouhtaropoulos

Arina Sabalenka i Petra Kvitova boriće se za titulu na WTA turniru u Dohi.

Sabalenka je u polufinalu bila bolja od Svetlane Kuznjecove u dva seta, 6:4, 6:3.

Beloruskinja je do finala stigla posle jednog časa i 15 minuta igre.

U prvom setu viđeno je čak pet brejkova, Dva puta je Sabalenka uspevala da odgovori Kuznjecovoj na brejk, a zatim u poslednjem još jednom oduzme servis rivalki za vođstvo.

Drugi deo igre bio je mirniji. Koncentrisanija je bila 13. teniserka sveta, koja je povela sa 3:0 u tom delu igre, a zatim i mirno privela duel kraju.

Kvitova je u drugom polufinalu savladala Ešli Barti sa 2:1, po setovima 6:4, 2:6, 6:4.

Kvitova je već na startu meča napravila brejk, ali je prva teniserka sveta uzvratila. Ipak, to Čehinju nije poremetilo i ponovo je oduzela servis protivnici, zadržala prednost u tom delu igre i stigla do vođstva.

U drugom setu je Barti pronašla svoju igru, delovala sigurnije na terenu i uz dva brejka uspela da za samo 33 minuta stigne do izjednačenja.

Odlučujući set ličio je na prvi deo igre. Viđeno je mnogo oscilacija u igri Kvitove, koja je ipak uspela posle odgovora rivalke na brejk, još jednom da stigne do brejka i završi meč u svoju korist.

Mečeve iz Dohe pratite na kanalima Sport kluba.