Zidanšek u meču sa 15 brejkova ispustila pobedu

WTA 5. mar. 202020:58 > 21:09
Getty Images/Michael Dodge

Slovenačka teniserka Tamara Zidanšek nije uspela da se plasira u četvrtfinale WTA turnira u Montereju, pošto je u tri seta poražena od Ruskinje Anastasije Potapove 1:6, 7:6, 6:1.

Neverovatan meč odigrale su Slovenka i Ruskinja. U prvom setu samo dva od sedam gemova, osvojila je igračica koja je servirala. I to oba upravo Zidanšek, koja je ubedljivo dobila taj deo 6:1.

Drugi set je bio sajam brejkova. Prva četiri gema, četiri brejka. Prvi gem na svoj servis dobila je Zidanšek i povela 3:2. Zatim, novi brejk 71. igračice sveta i činilo se kapitalno vođstvo 4:2. Potom su obe igračice razmenile po brejk, da bi u devetom gemu Zidanšek stekla tri vezane meč lopte na svoj servis. Međutim, uspela je da izgubi taj gem i dopusti protivnici da potpuno poravna rezultat. Odlučivao je taj brejk, koji je Ruskinja 89. na WTA listi dobila 7:3 i bilo je jasno da sa jakim psihološkim impulsom ulazi u odlučujući set.

Zidanšek se nije oporavila od propuštene šanse, dopustila je protivnici da povede 5:0 i set, ali i meč bio je rešen. Potapova će se u četvrtfinalu sastati sa pobednicom meča Marija – Konta.