Halepovoj rumunski derbi za finale Praga

WTA 15. avg 202016:54 > 17:11
Francois Nel/Getty Images

Prvi nosilac WTA turnira u Pragu Simona Halep plasirala se u finale, pošto je u dva seta savladala zemljakinju Irinu Begu 7:6, 6:3.

Za razliku od nekih ranijih mečeva, ovaj put je Halep imala ozbiljnu borbu. Ona bi bila možda i još neizvesnija da Begu nije imala problema sa vremenskim prilikama, pa su joj se non stop odlagali mečevi.

Ipak, 82. igračica može biti potpuno zadovoljna partijom protiv druge teniserke sveta. Može da žali za propuštenom prilikom u prvom setu, pošto je u tri navrata imala brejk prednosti i čak je servirala za isti. Međutim, nije uspela da stigne do set lopte i morala je da igra taj brejk. Tamo je Halepova bila jača i dobila ga 7:2, iako je Begu vodila 2:1.

U drugom setu Halep je odmah došla do brejka na krilima „ukradenog“ prvog dela igre. Ali Begu se ni tada nije predavala, pošto je izjednačila na 3:3. Ali Halep je vezala naredna tri gema i došla do finala gde je čeka meč protiv Mertens. Taj meč se igra u nedelju i možete ga pratiti u direktnom prenosu na Sport Klubu 2 od 13:30.