Vekić pala u dva taj-brejka

WTA 14. sep 202015:32 > 15:39
Jaimi Joy/Getty Images

Amerikanka Amanda Anisimova je posle dva taj-brejka savladala Hrvaticu Donu Vekić 7:6 (7:4), 7:6 (8:6) i izborila mesto u drugom kolu turnira u Rimu. Meč je trajao dva sata i 23 minuta.

Clive Brunskill/Getty Images

Vekićeva je u prvom setu stigla do brejka u prvom gemu i prednost čuvala do rezultata 4:3. Anisimova je uspela da oduzme servis Hrvatici i izjednači na 4:4, ali je Dona već u narednom gemu ponovo brejknula rivalku i imala servis za prvi set. Nije se predala Anisimova, iskoristila je drugu brejk loptu za 5:5. Obe su kasnije osvojile gem na svoj servis i ušlo se u taj brejk. U njemu je Amanda povela 4:0 i do kraja rutinski sačuvala prednost.

Dona će najviše da žali za drugim setom. Vodila je 4:2 i ispustila prednost brejka. Onda je u 11. gemu izgubila servis i došla u  izgubljenu poziciju. Anisimova je na 6:5 imala i meč loptu. Vekić je spasila, vratila brejk i ponovo je odluka pala u taj-brejku. Ovaj put Hrvatica je imala ogromnih 6:3 i tri vezane set lopte. Nijednu nije realizovala. Anisimova, koja je nedavno napunila 19 godina, osvojila je pet uzastopnih poena i ostvarila pobedu.

Anisimovu u drugom kolu očekuje meč sa boljom iz duela Đorđi (Italija) – Jastremska (Ukrajina).