Badosi trofej u Sidneju pred AO

Paula Badosa
Photo by Clive Brunskill/Getty Images

Španska teniserka Paula Badosa osvojila je turnir u Sidneju. Ona je u finalu pobedila Barboru Krejčikovu u tri seta, 6:3, 4:6, 7:6.

Velika borba vodila se u Sidneju, meč je trajao dva časa i 24 minuta, a nakon brejka Badose na startu meča, Krejčikova je uspela da odgovori i izjednači na 2:2. Još jednom je Badosa oduzela servis rivalki, u sedmom gemu i povela u setovima.

Drugi deo igre bolje je počela Barbora, odmah je napravila brejk, ali je sada Badosa imala odgovor za izjednačenje na 3:3. Ipak, Krejčikova je još jednom stigla do brejka i uspela da izbori treći set.

Odlučujući rešen je posle taj-brejka. Povela je Badosa sa 2:0 na početku seta, ali se Krejčikova po ko zna koji put vratila u meč.

Taj-brejk pripao je španskoj igračici koja je slavila sa 7:4.

Badosa će sada biti šesta na WTA listi što će biti njen najbolji plasman u karijeri.

Ona je u Sidneju, pred početak Australijan opena, osvojila četvrtu titulu u karijeri.

Zanimljiv je i podatak da je svoje dve velike titule – Indijan Vels i sada Sidnej – osvojila posle taj-brejka u trećem setu. Ona je slavila u poslednjih 10 taj-brejkova koje je odigrala.