Barti srušila Mugurusu za titulu

REUTERS/Kelly Defina

Ešli Barti je napravila najbolji mogući uvod za Australijan open. Prva teniserka sveta osvojila je pehar na turniru u Melburnu (Yarra Valley Classic) pobedom protiv Garbinje Muguruse iz Španije 7:6 (7:3), 6:4.

U prvom setu Mugurusa je dva puta stizala prva do brejka. Imala je Špankinja vođstvo od 3:1, na 5:4 je servirala za set. Međutim, nije realizovala svoju priliku i meč je ušao u taj-brejk. Barti je povela 4:0, svoju prednost je lako sačuvala za 7:3 i dobijen prvi set.

Na krilima prednosti od jednog seta, Barti je odmah napravila brejk u drugom setu. Stigla je do 3:1. Nije se Mugurusa predala, vezala je tri gema i preokrenula na 4:3. Međutim, više od toga nije mogla. U devetom gemu Barti koristi drugu šansu za brejk i vodi 5:4. Bez izgubljenog poena osvojila je svoj servis gem i titulu.

Za Ešli Barti je ovo bila deveta titula u karijeri. Osvojila je 470 poena i inkasirala 50 hiljada dolara. Mugurusi je za utehu pripalo 33.520 dolara i došla je do 305 novih bodova.