Belinda razbila Kasatkinu za titulu u Adelejdu

WTA 14. jan 20239:13 0 komentara
xRobxPrangex via Guliver image

Belinda Benčič je osvojila sedmu WTA titulu u karijeri jer je dobila Dariju Kasatkinu 6:0 i 6:2. U Hobartu je titulu osvojila Loren Dejvis koja je takođe u dva seta bila bolja od Italijanke Elizabete Koćareto.

Belinda Benčič je kao brzi voz protutnjala kroz prvi set protiv Darije Kasatkine. Nije Ruskinji dozvolila ni jedan gem, a Darija je imala prednost u poenima u nekom gemu tek pri rezultatu 4:0. Ipak i tada je izgubila servis. Švajcarkinja je u drugom setu odmah napravila brejk, a još jedan u kasnijoj fazi seta joj je omogućio lagan trijumf.

Meč je trajao ukupno jedva preko jednog sata. Ovom pobedom Benčič dolazi na deseto mesto na WTA listi.

Mlada Italijanka Elizabeta Koćareto je imala priliku da se domogne prve WTA titule u karijeri. Ipak poražena je od kvalifikantkinje Loren Dejvis u Hobartu 7:6 i 6:2. Nije bilo brejkova u prvom setu iako je bilo dosta prilika za tako nešto na obe strane, pa je Amerikanka u taj-brejku bila ubedljiva 7:0. To je uništilo mladu Elizabetu koja je izgubila dva puta svoj servis u početku drugog seta i Dejvis je povela 5:0. Odatle joj je bilo lako da završi set i meč.

Dejvisova je po drugi put osvojila WTA trojfe, a prethodni joj je bio u rukama pre tačno šest godina. Tada je u sklopu priprema za Australijen Open dobila turnir u Oklandu. Bila je to 2017. godina kada je pobedila Anu Konjuh u finalu na Novom Zelandu.