Danka Kovinić u polufinalu Čarlstona

WTA 9. apr. 202123:11
Danka Kovinić
REUTERS/Asanka Brendon Ratnayake

Danka Kovinić, najbolja teniserka Crne Gore, plasirala se u polufinale turnira u Čarlstonu. Posle velike borbe i preokreta, Novljanka je savladala Juliju Putincevu iz Kazahstana sa 2:1 (6:7, 7:5, 6:1).

Danka je u prvom setu gubila 2:0, pa preokrenula na 4:2, ali onda ispustila priliku da set privede kraju. Putinceva je u taj-brejku, bilja ubedljva – 7:2. Izgubljeni set nije slomio Danku Kovinić, naprotiv.

Nastavila je da se bori kao da se ništa nije desilo, na krilima odličnih rezultata u prethodnim mečevima na turniru, igrala je sa mnogo samopouzdanja, a jedan brejk je bio dovoljan da stigne do izjednačenja.

U tom trenutku, Danka je dobila veliki vetar u leđa, podigla je nivo igre i stepen borbenosti, Julija Putinceva nije imala rešenja, a krajnji rezultat trećeg seta – 6:1, najbolje ilustruje dešavanja na terenu.

Danka će u polufinalu igrati protiv bolje iz duela Ons Žaber (Tunis) – Kori Gof (SAD).