Konta izbacila Ninu u tri seta

WTA 12. jun 202116:18 > 16:29 2 komentara
George Wood/Getty Images

Britanska teniserka Džoana Konta eliminisala je Ninu Stojanović u polufinalu WTA turniru u Notingemu. Konta je slavila u tri seta 6:3, 6:7, 7:5.

Velika borba vodila se u polufinalu turnira na travi, meč je trajao dva časa i 53 minuta.

Britanka, koja je postavljena za prvog nosioca, napravila je brejk u petom gemu i do kraja seta bila ubedljiva, mada uz dug poslednji gem. Drugi set bio je uzbudjiviji uprkos tome što je Konta napravila brejk već u prvom gemu. Nina je više pretila na servis rivalke, da bi u osmom gemu propustila brejk loptu. Zatim je Stojanovićeva spasla meč loptu, a onda je napravila brejk i izjednačila na 5:5.

U odlučujućem setu je Konta povela 2:0, Stojanovićeva je odgovorila, ali je u završnici trećeg seta Konta ponovo napravila brejk i rešila meč u svoju korist.

Konta u finalu čeka bolju iz duela Žang-Dejvis.