Mertens do trofeja u Melburnu

WTA 7. feb. 20214:52
REUTERS/Kelly Defina

Eliz Mertens osvojila je šestu titulu na WTA turu. U finalu turnira u Melburnu (Gippsland Trophy) savladala je Estonku Kaju Kanepi 6:4, 6:1 za sat i 13 minuta.

Belgijanka je u prvom setu povela 3:0 zahvaljujući brejku u drugom gemu. Održavala je vođstvo sve do rezultata 5:3. U trenutku kada je servirala za set, Kanepi je uspela da joj oduzme servis i smanji na 5:4. Ipak već u narednom gemu, još jednim brejkom Mertens dolazi do prvog seta.

U drugom je išlo sve brzo. Za tili čas Mertens je stigla do 5:0. Kanepi se samo upisala na semafor, pre nego što je Belgijanka u gemu na svoj servis overila titulu.

Za pobedu Mertens je dobila 50 hiljada dolara i 470 bodova, dok je Kanepi bogatija za 33.520 zelenih novčanica i 305 poena.