Monastir: Konjuh zaustavljena u prvom kolu, kraj i za Linet

WTA 3. okt 202217:01
Ana Konjuh
Photo by Mark Metcalfe/Getty Images

Hrvatska teniserka Ana Konjuh poražena je u prvom kolu WTA turnira u Monastiru.

Konjuh je do glavnog žreba stigla kroz kvalifikacije, a u prvom kolu je od nje bolja bila Klari Liu koja je slavila u dva seta – 6:3, 6:2 za sat i 25 minuta igre.

Liu je do prvog brejka u prvom setu došla već u drugom gemu, povela je 3:0, pa i 4:1, ali je Konjuh uspela da se vrati u igru i uzvrati jednim brejkom za 3:4. Liu je već u narednom gemu ponovo osvojila gem na servis Konjuh i u narednom, iskoristivši treću set loptu osvojila prvi set.

Drugi set je Liu otvorila još ubedljivije – uz dva brejka nakon čega je nastavila da igra u dobrom ritmu. Konjuh je uspela da u sedmom gemu spasi jednu brejk/meč loptu, ali je Amerikanka svojim servisom nakon toga potvrdila plasman u drugo kolo.

Kvalifikantkinja Lukrecija Stefani, 152. igračica sveta izbacila je osmog nosioca Magdu Linet koja je 55. na WTA listi. Italijanka je slavila nakon preokreta u tri seta – 2:6, 6:4, 6:4.

Dalje je prošla i Despina Papamikijali koja je u glavni žreb došla takođe kroz kvalifikacije i savladala Lin Žu – 1:6, 7:6, 6:0.

U drugom kolu gledaćemo i Katerinu Sinijakovu kojoj je Kloe Pike predala meč sredinom drugog seta. Sinijakova je dobila prvi set 6:4 i vodila u drugom 4:0 kada je Pike predala meč.

Peti favorit, Elise Mertens slavila je u dva seta u duelu protiv Žaklin Kristijan. Belgijanka je pobedu upisala rezultatom 6:1. 6:1.