Mugurusa ponovo bolja od Sabalenke, ispala Gof

WTA 11. mar 202118:30 > 19:59 0 komentara
Getty Images/Julian Finney

Špankinja Garbinje Mugurusa plasirala se u polufinale turnira u Dubaiju pošto je posle preokreta savladala Beloruskinju Arinu Sabalenku 3:6, 6:3, 6:2.

Bila je to druga pobeda Muguruse nad Sabalenkom u poslednjih sedam dana – Špankinja je bila bolja od osme teniserke sveta i u osmini finala turnira u Dohi.

Mugurusa je do trijumfa u četvrtak došla posle sat i 53 minuta igre.

Prvi set doneo je veliku borbu, ali ga je Sabalenka dobila zahvaljujući brejku u četvrtom gemu. U nastavku je Špankinja preuzela inicijativu, bolje je serviraka, diktirala je ritam u razmenama, pa je došla do preokreta.

U polufinalu će igrati sa Belgijankom Eliz Mertens, koja je takođe napravila veliki preokret u četvrtfinalu. Deseta favoritkinja turnira je posle dva sata i 50 minuta igre savladala Amerikanku Džesiku Pegulu 5:7, 7:5, 6:0.

Veliki broj preokreta viđen je već u prvom setu. Vodila je Mertens 4:2, a onda je na 5:4 servirala za set. Ipak, Pegula je odigrala fantastično u završnici, napravila dva brejka i došla do seta.

Činilo se da će Amerikanka brzo završiti posao u drugom setu, kada je povela 5:2. Imala je potom Pegula i tri meč lopte na servis rivalke u desetom gemu. Ipak, Mertens se izvukla iz neprijatne situacije, iskoristila je pad u igri rivalke i došla je do seta.

U trećem je na terenu postojala samo Belgijanka, koja rivalki nije dozvolila da dođe do gema.

U polufinale se plasirala i Barbora Krejčikova. Čehinja je bila bolja od Ruskinje Anastasije Potapove 6:0, 6:2.

Veoma loše je servirala Potapova, a nije uspevala da parira rivalki ni u poenima. Krejčikova je veoma lako došla do pobede.

U polufinalu Čehinja čeka Džil Tajhman, koja se revanširala Koko Gof za dva poraza u Melburnu i sada je bila bolja od uskoro 17-godišnje Amerikanke sa 6:3, 6:3.

Švajcarkinja, trenutno 54. na WTA listi, napravila je ključni brejk u osmom gemu prvog seta, dok u ostatku seta teniserke nisu imale problema na svoj servis. Potom je Tajhman napravila brejk već na startu drugog seta, u četvrtom gemu spasla tri brejk lopte i do kraja nije imala problema.