Nina i Dona zakazale duel u Notingemu

WTA 8. jun 202116:56 1 komentar
Ana Konjuh
Guliver Images

U osmini finala WTA turnira u Notingemu snage će odmeriti Nina Stojanović i Dona Vekić.

Srpska teniserka je do trećeg kola Notingema došla pobedom protiv Oušn Dodin u dva seta – 7:6, 7:5.

Vodila je Stojanovićeva 4:1 uz dva brejka, ali je Dodin uspela u potpunosti da se vrati u meč i uvede prvi set u tajbrejk u kome je uspešnija bila Nina.

U drugom setu Dodin je imala dve set lopte i veliku priliku da se vrati u meč, ali je Stojanivićeva odolela, napravila brejk u sledećem gemu i treću meč loptu pretvorila u pobedu.

Dona Vekić je u drugom kolu bila bolja od Leoni Kung takođe u dva seta, rezultatom 7:5, 6:1.

Kung je prva došla do brejka u prvom setu protiv trećeg nosioca i povela 5:3, ali je Vekićeva spasila tri set lopte i napravila potpuni preokret nakon što je vezala tri gema i povela 1:0 u setovima.

Hrvatica je bila izuzetno dominantna u drugom delu meča i uz tri brejka je završila posao.