WTA 19. sep. 202121:49
Jasmina Paolini
REUTERS/Geoff Burke-USA TODAY Sports

Jasmina Paolini osvojila je u nedelju titulu na WTA turniru u Portorožu.

Italijanka je sjajan turnir krunisala pobedom protiv trećeg nosioca i 49 mesta bolje rangirane Alison Riske u dva seta rezultatom 7:6, 6:2 nakon sat i 46 minuta igre.

Za dvadesetpetogodišnju igračicu iz Italije ovo je prva titula u karijeri.

Riske je meč otvorila brejkom, ali je Paolini odmah uzvratila. Međutim, Riske ponovo pravi brejk koji je ovoga puta potvrdila pa je povela i sa 4:2. Na to je iskusnija od dve igračice dodala još jedan brejk za vođstvo 5:2 i priliku da servira za osvajanje prvog seta.

Od tog momenta, Paolini je vezala četiri gema, uključujući i dva brejka i u potpunosti se vratila u set koji je na kraju rešen u veoma uzbudljivom tajbrejku koji je Palini osvojila rezultatom 7:4.

Na otvaranju drugog seta prva do brejka dolazi Paolini koja je u sledećem gemu spasila tri brejk lopte kako bi potvrdila vođstvo. Riske je uspela da se vrati u igru i dođe do 2:2 tek da bi Paolini nako toga ušla u novu seriju – osvojila je četiri vezana gema, napravila na tom putu dva brejka i u svom servis gemu prvu meč loptu pretvorila u pobedu.