Petra Martić uspešno otvorila turnir u Berlinu

WTA 15. jun 202118:12 > 20:17 0 komentara
Shaun Botterill, Getty Images Sport

Hrvatska teniserka Petra Martić plasirala se u drugo kolo WTA turnira u Berlinu.

Martićeva je u meču prvog kola bila bolja od Asije Muhamad koja je do glavnog žreba došla kroz kvalifikacije.

Hrvatica je slavila nakon tri seta – 7:6, 4:6, 6:3 za dva sata i 14 minuta igre.

U prvom setu je Martićeva imala dve brejk prilike u devetom gemu, ali nije ni jednu uspela da realizuje. Set je rešen u tajbrejku u kome Martićeva nije prepustila rivalki nijedan poen.

U drugom setu je Muhamad uspela da oduzme servis gem Martićevoj u petom gemu, da bi Hrvatica u poslednjem gemu spasla dve set lopte, ali nije uspela da se vrati u meč i duel je otišao u treći set.

Slično kao i u prvom setu, samo u jednom gemu je viđena brejk lopta koju je Martićeva iskoristila i povela 4:2 nakon čega je rutinski privela meč kraju iskoristivši treću meč loptu.

U drugom kolu Petra Martić će igrati protiv Belinde Benčić.

Mesto u drugom kolu, pored Martićeve, u utorak su izborile i Garbinje Mugurusa, Anđelik Kerber, Elena Ribakina, Viktroija Azarenka, Džesika Pegula, Veronika Kudermetova i Ljudmila Samsonova.