Radukanu predala meč posle tri i po sata

WTA 23. feb 20229:22 0 komentara
REUTERS/Loren Elliott

Darija Savil izborila je mesto u drugom kolu turnira u meksičkoj Gvadalahari pošto joj je prvi nosilac Ema Radukanu predala meč posle tri sata i 28 minuta borbe. U trenutku predaje skor je bio 5:7, 7:6 (7:4), 4:3 za Savil.

U prvom setu viđena su čak četiri brejka u prvih šest gemova, po dva na obe strane. Pri rezultatu 5:4, Radukanu je propustila tri set, a onda i na 6:5 još tri. Ipak uspela je sedmu priliku za set da iskoristi i stigne do prednosti.

povezane vesti

I u drugom setu je aktuelna šampionka US opena konstantno vodila. Imala je prednost od 4:2, pa je na 5:3 servirala za meč. Međutim, Savil je uvek pronalzila način da se izvuče. Uvela je ovaj deo igre u taj-brejk, koji je dobila 7:4 u izjednačila skor.

Radukanu je na startu odlučujućeg seta povela 2:0, ali je odgovorila Australijanka sa tri vezana gema. Pri rezultatu 4:3 za Savil i 0:15 na servis Radukanu, Britanka je odlučila da preda meč zbog bola u kuku.

I pored toga što je prekinut bio je ovo najduži meč na WTA ove godine. Predhodnu granicu su postavle Danka Kovinić iz Crne Gore i Jang Su-Jeong. Njihov duel u kojem je slavila Danka na Australijana openu trajao je tri sata i devet minuta.