Sakari bolja od Halep, težak poraz Muguruse u Moskvi

WTA 22. okt 202117:00
Clive Brunskill/Getty Images

Grčka teniserka Marija Sakari plasirala se u polufinale turnira u Moskvi, pošto je maksimalnim rezultatom savladala Rumunku Simonu Halep 6:4, 6:4.

Bolje je igrala sedma teniserka sveta u prelomnim momentima, koristila je slabosti protivnice, pogotovo prilikom njenog drugog servisa i posle sat i 46 minuta je slavila pobedu.

Dugo su trajali gemovi u prvom setu, ali je Sakari uz brejk povela 4:1. Ipak, kada je grčka teniserka servirala za set, uspela je Halep da joj uzvrati i vrati izgubljeno. Međutim, već u 10. gemu je ponovo Sakari zapretila, te je na kraju realizovala petu set loptu na servis protivnice.

Diktirala je ritam Grkinja u nastavku, pa je brzo povela 5:1, a onda imala i prvu meč loptu na svoj servis. Ipak, Halep je od tog momenta preuzela inicijativu i vezala tri gema za 5:4. Međutim, Sakari je uz novi brejk došla do pobede.

Rivalka u polufinalu biće joj ruska predstavnica Ekaterina Aleksandrova, koja je eliminisala drugu teniserku sveta i prvu favoritkinju turnira Arinu Sabalenku 6:3, 6:4.

Takmičenje je završeno i za drugog nosioca – posle samo 49 minuta igre Anet Kontavejt je savladala Garbinje Mugurusu 6:1, 6:1.

Estonka će se za mesto u finalu boriti sa Marketom Vondrušivim, koja je bila bolja od četvrte favoritkinje Anastasije Pavljučenkove 6:4, 6:2.