Sakari srušila Sofiju Kenin

WTA 11. jan 202116:30 0 komentara
Daniel Pockett/Getty Images

Turnir u Abu Dabiju iz serije 500 u konkurenciji dama ostao je bez prvog nosioca. Amerikanku Sofiju Kenin savladala je Grkinja Marija Sakari posle preokreta 2:6, 6:2, 6:0.

Kenin, aktuelna šampionka Australijan opena, lako je dobila prvi set. Napravila je tri brejka u tom delu igre. Međutim, od rezultata 2:2 u drugom setu, sve je otišlo na stranu Grkinje, trenutno 22.teniserke sveta.

Vezala je četiri gema za izjednačenje skora. U odlučujućem setu Kenin se predala. Osvojila je samo sedam poena i Sakari je bez izgubljenog gema otišla u polufinale.

Tamo je čeka Beloruskinja Arina Sabalenka, koja je posle tri seta bila bolja od Kazahstanke Ribjakine 6:4, 4:6, 6:3. U drugom polufinale snage će odmeriti mlada Ukrajinka Marta Kostjuk i Ruskinja Kudermetova. Kostjuk je savladala špansku igračicu Soriber Tormo 0:6, 6:1, 6:4, dok je Kudermetova slomila otpor Eline Svitoline 5:7, 6:3, 7:6 (7:3).