Žaber i Mugurusa bez znoja do finala Čikaga

WTA 2. okt. 202121:23
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Ekspresno su završena oba polufinala WTA turnira u Čikagu. Igralo se svega 55 minuta tenisa, a epilog je takav da će se za titulu boriti Garbinje Mugurusa i Ons Žaber.

Špankinja je do finala došla bez borbe, pošto joj je meč pre početka predala Marketa Vondrušova. Sa druge strane Ons Žaber i Elena Ribakina su započele meč. Odigrale su prvi set i pet gemova drugog.

Ali posle 55 minuta, pri rezultatu 1:0 u setovima za Žaber (6:4) i 3:2 u drugom setu uz brejk prednosti Ribakina je predala. Na taj način Žaber je došla do svog četvrtog WTA finala i ima šansu da dođe do druge titule, pošto je prvu osvojila u junu u Birmingemu.

Mugurusa je daleko trofejnija. Ovo joj je ukupno 16. finale i boriće se za devetu titulu.