Zidanšek u polufinalu Adelejda, Konjuh nemoćna protiv Koko

WTA 13. jan 202211:43
Peter Mundy/Speed Media/Icon Sportswire

Tamara Zidanšek je prošla u polufinale WTA tunrira u Adelejdu jer je savladala Loren Dejvis 2:0. Istim rezutlatom je Kori Koko Gof dobila Hrvaticu Anu Konjuh.

Tamara Zidanšek je na terenu morala da bude preko dva sata da bi savladala 95. igračicu sveta Loren Dejvis. Zidanšek je dobila dva taj brejka, u prvom setu su teniserke po dva puta izgubile servis da bi na kraju u taj brejku Tamara dobila 7:4. U drugom setu je Slovenka dugo držala brejk viška ali je izgubila servis kada je servirala za meč. Zato je opet set išao u taj brejk u kom je Zidanšek dobila 9:7. Tamara će sada igrati sa Alison Riske kojoj je meč predala Medison Brengl u toku prvog seta pri rezultatu 3:3.

Koko Gof je lako dobila Anu Konjuh, po setovima 6:3 i 6:4. Duel je trajao nešto više od sat i 20 minuta, a Gof je u prvom setu napravila dva brejka a pretpela jedan. U drugom je bilo slično, mada je utisak bio da je Amerikanka imala bolji ritern i da nije trebalo da dozvoli sebi da toliko vremena provede na terenu.