Ivana bez medalje: Nedovoljan skok od 6,91

Ex-Yu mix 3. avg 20215:13 > 6:18 50 komentara
Ivana Španović
REUTERS/Aleksandra Szmigiel

Srpska atletičarka Ivana Španović nije uspela da dođe do medalje na olimpijskom takmičenju u skoku udalj. Njen najbolji skok posle šest serija bio je 6,91, a bolje rezultate od nje imale su Malajka Mihambo, Britni Ris i Ese Brume.

Srbija na OI u utorak:

Zlatnu medalju na kraju je skokom od sedam metara osvojila Nemica Malajka Mihambo, svetska i evropska prvakinja, koja je svoju nadmoć u ovoj disciplini prenela i na olimpijski nivo.

Srebro je osvojila Amerikanka Britni Ris sa 6,97, a bronzu Nigerijka Ese Brume sa takođe 6,97.

Zrenjaninka je u finale ušla u veoma dobroj formi jer je imala najbolji rezultat u čitavim kvalfiikacijama – skočila je tačno sedam metara, što joj je najbolji rezultat na otvorenom u poslednjih pet godina. Srpska predstavnica je započela takmičenje u finalu skokom 6,71. Ivana je zatim svoj najbolji skok imala u drugoj seriji – tada joj je uspelo za rukom da ostvari 6,91 i očekivalo se da će popraviti rezultat do šeste serije jer je u kvalifikacijama uspela da skoči sedam metara.

U narednim serijama Španovićeva je skakala redom 6,84, prestup, 6,63 i 6,72 u poslednjem pokušaju.