Munariz srušio Srbiju

Ex-Yu mix 25. jul. 202112:26 > 12:5915 komentara
REUTERS/Laszlo Balogh

Reprezetnacija Španije savladala je Srbiju 13:12 (3:3, 5:3, 2:3, 3:3) u prvom kolu grupe "B" na vaterpolu turniru u Tokiju. Najzaslužniji za njihov trijumf bio je sjajni Munariz strelac četiri gola na meču. Španci su praktično sve vreme vodili i na kraju zasluženo slavili.

U prvoj četvtini Španci su konstantno vodili, ali je Srbija stizala. Ovaj deo igre okončan je rezultatom 3:3. Pijetlović, Mitrović i Ranđelović su pogodil za Srbiju, dok su za Špance precizni bili Granados, Tahulj i Munariz.

Isto je počeka i druga trećina, golom za Španiju preko Bustosa. To je razdrmalo igrače Srbije, kojoj izjednačenje donosi Mandić, a Lazić prvo vođstvo na meču od 5:4. Tahulj sa jedne i Filipović sa druge strane postižu golove za 6:5 za Srbiju.

Međutim, pred kraj druge deonice crn period u igri delfina. Preko Sanauke dva puta i Munariza koji pogađa u poslednjoj sekundi, Španci na poluvreme odlaze sa dva gola viška – 8:6.

Nije to pokolebalo izabranike Dejana Savića. Raspoloženi centri, prvo Duško Pijetlović,  a onda i Đorđe Lazić ponovo vraćaju meč u egal. Na drugoj strani odbrana je konačno profunkcionisala. Španci nisu imali rešenje kako da dođu do gola Branislava Mitrovića.

U samom finišu druge deonice Španija vezuje dva gola preko Peronea i Granadosa za 10:8. Mladi Jakšić pogađa za 10:9 i u sa tim rezultatom se ulazi u poslednju deonicu.

Strahinja Rašović postiže svoj prvenac za 10:10 na startu četvrte četvrtine. Odlični Munariz trećim golom ponovo donosi prednost Španiji 11:10, a onda sjajnim šuter četvtim golom na meču ponovo odvaju Španiju na plus dva.

Jakšić je vratio neizvenost drugim gol za 12:11, ali Fernandez pogađa mrežu Mitrovića za 13:11 i time praktično stavlja tačku na pobedu Španije. Uspeo je Filipović da smanji na 13:12. Imala je Srbija napad i za izjednačenje, ali je Prlainović izgubio loptu i Španija je upisala trijumf.

Srbija naredni meč igra protiv Kazahstana u utorak od sedam časova po srpskom vremenu.