Novak nastavlja da „melje“: Preko Nišikorija do polufinala

Ex-Yu mix 29. jul 202112:40 > 15:31 18 komentara
Novak Đoković
REUTERS/Edgar Su

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u polufinale olimpijskog turnira u Tokiju u muškom singlu – Srbin je rezultatom 2:0 ubedljivo bio bolji od „domaćeg“ predstavnika Keija Nišikorija.

Po setovima bilo je 6:2, 6:0 posle sedamdeseta minuta igre na „Arijake tenis parku“ u Tokiju.

Povezano:

Đoković je tokom meča sa Nišikorijem bio dominantan, na početku oba seta je napravio brejkove i zatim lagano završio posao održavajući visok nivo igre. U prvom setu drugi brejk je došao u osmom gemu, kada je Novak iskoristio prvu set-loptu na Nišikorijev servis.

U drugom setu Đoković je bio još ubedljiviji – osvajač 20 GS titula oduzeo je servis Japancu u drugom i četvrtom gemu, a u šestom je iskoristio treću meč-loptu za plasman među četvoricu najboljih u Tokiju.

Nišikori je imao velikih problema sa prvim servisom i ubacio je tek 48 odsto prvih početnih udaraca. Srbin je, sa druge strane, odično servirao i osvojio 74 odsto poena kada je ubacivao prvi servis. Đoković je bio briljantan na mreži, gde je osvojio 12 poena od 13 situacija u kojima je išao napred.

Bio je ovo 19. međusobni susret Đokovića i Nišikorija, a Srbin je slavio u 17 navrata. Pobednik ovog meča u polufinalu će igrati protiv Nemca Aleksandra Zvereva.

Ranije u četvrtak u polufinale se plasirao Rus Karen Hačanov – on je bio bolji od Iga Imbera i u borbi za finale čeka ga Pablo Karenjo Busta.

Srpski teniser je osvojio tri grend slem turnira u dosadašnjem toku sezone i pokušava da postane prvi u istoriji sporta koji je u muškoj konkurenciji osvojio „zlatni slem“ – sva četiri grend slem turnira u jednoj godini, uz zlatnu medalju sa Olimpijskih igara.

REUTERS/Geoff Burke-USA TODAY Sports

TOK MEČA mogli ste da pratite u tekstualnoj formi na sajtu Sport kluba.

Đoković je posle prilične borbe i dva izjednačenja osvojio prvi gem na meču odbranivši svoj servis. U narednom gemu iskoristio je drugu brejk-loptu i napravio brejk za vođstvo 2:0.

Prednost brejka Beograđanin je potvrdio bez izgubljenog poena, pa je posle 15 minuta tenisa imao sigurnih 3:0.

Četvrti gem je prvi na meču koji osvaja 31-godišnji Japanac, iako je bilo 30:30. Međutim, Đoković nastavlja da dobija svoje servis-gemove. U petom gemu se vratio sa 0:30 i poveo sa 4:1.

Mogao je u šestom gemu Srbin do još jednog brejka, imao je brejk-loptu u dugačkom gemu, ali se Nišikori odbranio i smanjio na 4:2. U narednom servis-gemu za Đokovića opet je bilo 30:30, ali je Srbin bio siguran i poveo 5:2.

U osmom gemu Đoković dolazi do nove prilike da oduzme servis rivalu – koristi prvu set-loptu i dolazi na jedan set od plasmana u polufinale olimpijskog turnira.

Đoković ništa ne prepušta slučaju ni u trećem setu i prilično lako dolazi do prednosti 3:0. U prvom gemu sasao je brejk-loptu, ali je do svoje prilike za brejk stigao u narednom gemu. Iskoristio je drugu šansu i povisio na 2:0. U narednom gemu bez izgubljenog poena Đoković potvrđuje brejk i dolazi do velike prednosti.

Novak nastavlja potpunu nadmoć u ovom susretu i posle potvrde još jednog brejka dolazi do vođstva 5:0, pa Japanac servira za ostanak u meču.