Preko Japana već do četvrtfinala, Tijana stala na 34 poena

Ex-Yu mix 27. jul. 20218:51 > 9:037 komentara
Tijana Bošković protiv Japana
AP Photo/Frank Augstein

Maksimalnom pobedom protiv selekcije Japana, odbojkašice Srbije već posle dva kola izborile su plasman u četvrtfinale Olimpijskih igara. Meč u Arijake areni trajao je 87 minuta, a na semaforu je pisalo 3:0 (25:23, 25:16, 26:24).

Prvi set je doneo veliku borbu i neizvesnost do samog kraja, a Zoran Terzić je izveo na teren postavu koja je iznela najveći teret u meču sa Dominikanskom Republikom: Ognjenović – Bošković, Rašić – M. Popović, Blagojević – Milenković i libero Silvija Popović.

Iako je Srbija, posle nešto nervoznijeg početka, u jednom trenutku povela 16:12, Japan je bio uporan, pa je koristivši greške devojaka u crvenim dresovima, stigao do izjednačenja – 16:16.

Povezana vest

U samoj završnici, Japan je čak i poveo, bilo je 21:20, ali i 23:22. Ipak, kad je bilo najteže, na scenu su stupile Milena Rašić i Tijana Bošković. Sa tri vezana poena iz napada, Srbija je rešila set u svoju korist – 25:23. Neverovatan je podatak da je Boškovićeva u prvom periodu nanizala 15 poena, uz napad od 64 % (22-14).

U nastavku meča mnogo sigurnija igra Srbije, manje grešaka i ogromna rezultatska prednost (7:4, 10:6, 12:7…). Tijani su se pridružile Milena Rašić i Mina Popović.

Činilo se da će u trećem periodu naša selekcija nešto lakše privesti meč kraju, naročito posle vođstva 22:17. Međutim, ponovo je upornost Japanki došla do izražaja. Uz pregršt dobrih odbrana, pulenke Kumi Nakade stigle su do preokreta, pa čak i set lopte na 24:23.

Nije Jelena Blagojević dozvolila Japanu da produži ovaj meč, a na kraju su Bošković iz napada i Mina Popović blokom stavile tačku na još jednu odličnu utakmicu Srpkinja u Tokiju.

Tijana je meč završila sa 34 poena, uz 63 % realizacije napada (49-31), Mina Popović je dodala 10 (5 blokova), a Milena Rašić 9 poena. U selekciji Japana Maju Išikava je osvojila 13, a Ai Kurogo 12 poena.

Srbija će u četvrtak, 29. jula, u 3. kolu na megdan Keniji, a taj meč počinje u 7,20 časova.