Vaterpolisti Srbije u finalu Olimpijskih igara!

Ex-Yu mix 6. avg. 202112:4355 komentara
Maddie Meyer/Getty Images

Vaterpolisti Srbije, aktuelni olimpijski šampion, igraće u finalu Olimpijskih igara u Tokiju. U polufinalu su posle velike borbe i preokreta pobedili Španiju 10:9. U finalu će u nedelju ujutru odmeriti snage sa reprezentacijom Grčke.

Odlično je Srbija počela meč. Vodila je posle prve četvrtine 2:0. Međutim, u drugoj deonici sjajno izdanje Španije koja je povela 5:4. Prednost su povećali pred start poslednje deonice u koju su ušli sa plus dva – 7:5.

povezane vesti

U poslednjih osam minuta izabranici Dejana Savića su bili neverovatni. Uspeli su da nadoknade veliki minus, a onda su u samom finišu posle preokreta slomili otpor Španaca golovima Mandića i Filipovića, koji je presudio 27 sekundi pre kraja. Izborili su se i sa sumnjivim sudijskim odlukama i konačno dobili Španiju, koja je u proteklih nekoliko godina bila nerešiva enigma.

Za Srbiju će ovo biti drugo vezano finale na najvećoj smotri svetskog sporta. Filipović i drugovi imaće priliku da protiv Grčke osvoje još jedno najsjanije odličje i većina njih na najlepši mogući način stavi tačku na reprezentativnu karijeru.

Tok meča:

Prva tri napada na obe strane sa igračem više ostala su neiskorišćena. Dve šanse su propustili Španci, jednu Srbija. Španci ni treći put nisu precizni sa igračem više, Lazić propušta šansu da dovede Srbiju u vođstvo.

Jakšić je izborio igrača više, a Filipović postiže prvi gol na utakmici – 1:0 za Srbiju. Uspešno je zaustavljen još jedan napad Španije, a Prlainović na drugoj strani duplira vođstvo delfina. Odbranila se Srbija sa dva igrača manje, Mitrović ponovo blista. Kraj prve četvrtine – 2:0 za Srbiju.

Posle kontrafaula, Španci preko Munariza smanjuju na 2:1 na startu drugog dela. Strefan Mitrović sa igračem više pogađa stativu. Bustos iz pozicionog napada posle odlične akcije donosi Špancima izjednačenje.

Prlainović pogađa prečku. Na drugoj strani Tahulj prvi put dovodi Španiju u vođstvo – 3:2. Rašović je neprecizan, a Perone koristi još jednog igrača više i duplirana prednost Španije – 4:2. Za sada u drugom delu 4:0 za Španiju.

Konačno pogađa Mandić sa dva igrača više, Srbija smanjuje na 4:3. Srbija se odbranila sa dva igrača manje. Aleksić šutira u golmana Španije. Mitrović zaustavlja šut Tahulja, novi napada za Španiju.

Opet Španija dobija dva igrača više, nažalost sada pogađa Munariz. Odlazi furija na plus dva ponovo. Jakšić u poslednjim sekundama druge deonice smanjuje na 5:4. To je i rezultat prvog poluvremena.

Prlainović promašuje tri šuta u jednom napadu na startu treće četvrtine. Španci ne koriste igrača više. Prečka Aleksića i dalje plus jedan za Španiju. Stefan Mitrović propušta šansu za izjednačenje. Sjajna odbrana Srbije, Španci ne prilaze golu.

Prečku pogađa i Strahinja Rašović, nemaju ni sreće izabranici Dejana Savića. Stiže kazna, Granados pogađa za 6:4. Na drugoj strani neverovatna odbrana Pineda. Brani zicer Rašovića. Igrača više dobijaju Španci.

Precizan je i Madahar za 7:4 za Španiju. Pinedo hvata živu loptu Dedoviću. Ponovo pred kraj četvtine pogađa Rašović i smanjuje na 7:5.

Odlična odbrana Mitrovića na startu poslednje deonice. Prečka Filipovića, Srbija dobija novi napad. Sa igračem više promašaj. Prlainović ponovo do prečke. Uspeva Mitrović da zaustavi novi šut Španaca.

Dobija Srbija dva igrača više. Rašović smanjuje na 7:6. Na drugoj strani još jedna odbrana Mitrovića. Ponovo se odbranila Srbija sa dva igrača više, ali sudija pokazuje da je lopta prešla gol linije. Mandić pogađa na drugoj strani za 8:7.

Munariz promašuje, šansa za Srbiju. Mitrović donosi izjednačenje – 8:8. Tahulj se odlično snalazi i Španija ponovo vodi 9:8. Mandić pogađa za 9:9. Strašan gol Filipovića, Srbija vodi 10:9. Do kraja 27 sekundi. Kraj, velika pobeda Srbije.