Žolt Peto izgubio od Giotisa 4:0

Ex-Yu mix 24. jul 20218:45 > 9:35 0 komentara
Žolt Peto
Lars Dareberg/Ombrello/Getty Images

Žolt Peto je izgubio u prvoj rundi stonoteniskog olimpijskog turnira od Grka Panajotisa Gionisa 4:0. Po setovima je bilo 11:6, 11:8, 11:8 i 11:8.

Prvi set ovog duela nije bio preterano uzbudljiv, da bi mnogo bolju šansu srpski igrač imao u drugom setu. Tada je čak i vodio dva poena razlike i držao se do 8:8 ali je na kraju ipak izgubio set. 49. igrač sveta je i treći set dobio lako kada se uzme u obzir da je vodio sve vreme. Ipak taj set je bio najduži i rezultat je bio 11:9. I u poslednjem setu je bilo slično i Grk je dobio meč 4:0 za nešto više od pola sata.

Hrvatski stonoteniser Andrej Gacina je dobio Koku Dođi Fanija iz Togoa 4:0. Po setovima je bilo 11:5, 11:6, 11:3 i 13:11. Njegov naredni rival biće Emanuel Lebeson.

Prošao je i Slovenac Bojan Tokić koji je u četiri seta bio bolji od Džeremiha Hazina iz Kanade. Bilo je 11:7, 11:9, 11:5 i 11:7.