Vesti OI 27. jul 202114:04
Klarise Agbenjenu
Harry How/Getty Images

Francuskinja Klarisa Agbenjenu i Japanac Takanori Nagase novi su olimpijski šampioni u džudou.

Agbenjenu je trijumfovala u kategoriji do 63 kilograma, pošto je u reprizi finala iz Rija, ovoga puta savladala Tinu Trstenjak na vazari. Pre pet godina, pobedu je slavila Slovenka.

Agbenjenu je treća džudoka iz Francuske, koja je osvojila olimpijsku titulu u ovoj kategoriji, a prva posle Severin Vandenhende, šampionke iz Sidneja. Trstenjak je sa 30 godina i 337 dana postala najstarija osvajačica olimpijske medalje u istoriji ove kategorije.