Belgijanci slomili Australiju za olimpijsko zlato

Olimpijske igre 5. avg 202115:27 > 15:27 0 komentara
Julian Finney / Staff

Hokejaši Belgije osvojili su zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju. Oni su neizvesnom finalu savladali Australiju - posle boljeg izvođenja penala bilo je 3:2, a posle četiri odigrane četvrtine rezultat je bio 1:1.

Velika i tvrda borba vodila se u finalu, a briljirali su golmani – Australijanak Endru Luis Čarter odbranio je pet od šest pokušaja Belgijanaca, dok je Vensan Vanaš sprečio tri od četiri udaraca na gol Australijanaca.

U prve dve četvrtine mreže su mirovale, a Belgijanci su poveli golom Florana van Obela. Australija je izjednačila u poslednjoj deonici preko Toma Džozefa Vikama, pa je pitanje olimpijskog šampiona rešeno posle penala.

Indija je u duelu za treće mesto pobedila Nemačku rezultatom 5:4. Dva gola postigao je Simrandžet Sing, a po jedan Harmanprei, Hardik i Pal Rupinder.

Za Nemačku su pogađali Lukas Vindfeder, Niklas Velen, Benedikt Furk i Timur Oruz.