Brazil brani zlato: Meksikanci pali u penal seriji

Koki Nagahama/Getty Images

Fudbaleri Brazila braniće zlatnu olimpijsku medalju, pošto su u polufinalu Igara u Tokiju savladali Meksiko posle boljeg izvođenja jedanaesteraca 4:1 (0:0).

Selesao se domogao trećeg uzastopnog finala na Olimpijskim igrama, a u borbi za drugo najsjajnije odličje u svojoj istoriji čeka boljeg iz duela Japan – Španija.

Posle 120 minuta bez golova, Brazilci su znatno koncentrisanije ušli u penal seriju. Sva četiri pokušaja iskoristili su Dani Alves, Gabrijel Martineli, Bruno Gimaraes i Rejnier, koji je postigao poslednji penal. Za Meksikance su neprecizni bili Eduardo Agire i Johan Vaskes.

Branioci zlata su zasluženo slavili, pošto su i u većem delu utakmice igrali konkretnije i imali veći broj prilika. Giljerme Arana i Dani Alves su propuštali velike šanse u prvom poluvremenu, da bi u drugom Ričarlison pogodio stativu.

Za to vreme, El Tri je do gola mogao pred kraj prvog dela, ali je udarac Urijela Antunje zaustavio golman Santos.

Meksiko ostaje na jednoj zlatnoj medalji osvojenoj 2012. u Londonu.