Cicipas siguran, ispali Karacev i polufinalista Vimbldona

Vesti OI 27. jul 20215:34 > 12:359 komentara
AP Photo/Seth Wenig

Stefanos Cicipas dobio je Frensisa Tijafoa u drugom kolu olimpijskog teniskog turira u dva seta. Po setovima je bilo 6:4 i 6:3.

Naredni rival četvrtom teniseru sveta biće Igo Imber, koji je bio bolji od Miomira Kecmanovića sa 4:6, 7:6 (7-5), 7:5.

Tenis na OI:

Stefanos je 54. igrača sveta dobio za nešto manje od sat i 15 minuta igre. U prvom setu je najpre Grk spasio jednu brejk loptu, da bi odmah u drugom gemu oduzeo servis Frensisu. Do kraja seta su se tek po koji put videla izjednačenja tako da je Cicipas držao svoj servis i poveo je 1:0.

U drugom setu je opet Cicipas pritiskao Tijafoa i pretio mu brejkom, da bi pri rezultatu 2:2 uspeo da oduzme servis Amerikancu. Lako je overio brejk i dobijao sve svoje servis gemove tako da je dobio set 6:3.

Interesantno je da Tijafo od izgubljenog servisa nije osvojio niti jedan poen u Stefanosovim servis gemovima, a bilo ih je tri. Zapravo Tijafo je ukupno osvojio jedan poen u pet Cicipasovih servis gemova.

Britanac iznenadio, ispao i Karacev

Liam Brodi
Photo by Clive Brunskill/Getty Images

Najveće iznenađenje priredio je Britanac Liam Brodi. U poslednjem trenutku našao se u žrebu, a sada je eliminisao Huberta Hurkača, polufinalistu Vimbldona i šampiona Majamija. Britanac je slavio sa 7:5, 3:6, 6:3, i to nakon što je u prvom setu imao brejk zaostatka.

Sada ga čeka Žeremi Šardi, koji je takođe napravio malo iznenađenje, trijumfom nad Aslanom Karacevom iz Rusije sa 7:5, 4.6, 6:3. Francuz je dobio poslednja četiri gema prvog seta, a treći set je bio tvrd i u osmom gemu je Šardi napravio ključni brejk.

Karen Hačanov pobedio je Džejmsa Dakvorta sa 7:5, 6:1, iako je imao brejk zaostatka u prvom setu, a za plasman u četvrtfinale boriće se sa Dijegom Švarcmanom, koji je bio bolji od Tomaša Mahača iz Češke sa 6:4, 7:5.

Ilja Ivaška preokrenuo je u okršaju sa Mihailom Kukuškinom – 6:7 (4-7), 6:3, 6:3. Naredni protivnik Belorusu biće Kei Nišikori, koji je takođe u tri seta slavio u duelu sa Markosom Gironom iz SAD – 7:6 (7-5), 3:6, 6:1.