Dva zlata za Japan: Čo pobedio Kukolja, pa stao u finalu

Vesti OI 29. jul 202112:32 0 komentara
Aleksandar Kukolj
REUTERS/Alexey Nasyrov

Džudisti su završili još jedan buran dan, a medalje su podeljene u kategorijama do 78 kilograma za džudistkinje, odnosno do 100 kilograma za džudiste.

Momak iz Južne Koreje, Guam Čo, koji je u drugom kolu pobedio Aleksandra Kukolja, stigao je do finala, ali ne i do zlata, jer je poražen od Japanca Arona Volfa.

Bronzane medalje u konkurenciji do 100 kilograma, osvojili su Horhe Fonseka iz Portugalije i Niaz Ilijasov iz Rusije. Fonseka je na putu ka pobedničkom postolju, pobedio Šadija Elnahasa iz Kanade, dok je Ilijasov bio bolji od Varlama Lipertelanija iz Gruzije.

U konkurenciji džudstkinja do 78 kilograma, zlatnu medalju je osvojila Šori Hamada iz Japana, koja je u velikom finalu pobedila Madelin Malongu iz Francuske.

Bronzane medalje su pripale Ana Mariji Vagner iz Nemačke i Majri Agiar iz Brazila. Ana Marija je u borbi za bronzano odličje pobedila Kalimu Antomarači iz Kube, dok je Majra bila bolja od Hundži Jon iz Južne Koreje.

Takmičenje u džudou se nastavlja 30. jula, kada su na programu borbe u konkurenciji džudistkinja preko 78 kilograma i džudista preko 100 kilograma.