Japan maksimalan, het-trik Žinjaka

Vesti OI 25. jul 202115:36 0 komentara
Naomi Baker/Getty Images

Posle dva odigrana kola na fudbalskom turniru u Tokiju, samo reprezentacija Japana ima maksimalan učinak.

Domaćini su u duelu druge runde savladali Meksiko 2:1. Posao su završili u prvom poluvremenu kada su postigli golove preko Kuba i Doana u šestom i 11. minutu. Počasni gol za Meksiko, koji je od 68. minuta imao igrača manje zbog isključenja Vaskeza, dao je Alvarado pet minuta pre kraja.

povezane vesti

U drugom meču grupe A, Francuska je u goleadi savladala Južnu Afriku 4:3. Veteran Andre Pjer Žinjak je dao tri gola, a odlučio je Savanije pogotkom u drugom minutu nadoknade. Kodisang, Makgopa i Mokoena su se upisali u strelce za Južnu Afriku. Japan ima šest bodova, Francuska i Meksiko po 3, Južna Afrika je bez bodova.

U ostalim mečevima ostvareni su sledeći rezultati – grupa B: Novi Zeland – Honduras 2:3 (Kakase 10, Vud 49 – Palma 45, Obregon 78, Rivas 87), Rumunija – Južna Koreja 0:4 (Marin autogol 27, Li Dong 59, Li Kang 85, 90), Plasman: Južna Koreja 3, Novi Zeland 3, Rumunija 3, Honduras 3.

Grupa C: Španija – Australija 1:0 (Ojarzabal 81), Argentina – Egipat 1:0 (Medina 52), Plasman: Španija 4, Australija, Argentina 3, Egipat 1.

Grupa D: Brazil – Obala Slonovače 0:0, Nemačka – Saudijska Arabija 3:2 (Amiri 11, Ače 43, Udoaki 75 – Al Najei 30, 50), Plasman: Brazil 4, Obala Slonovače 4, Nemačka 3, Egipat 0.

U četvrtfinale prolaze po dve prvoplasirane ekipe iz svake grupe.