Vesti OI 30. jul 20219:30 > 9:35 0 komentara
Karen Kačanov
REUTERS/Mike Segar

Karen Hačanov je prvi finalista Olimpijskih igara u Tokiju.

U prvom olimpijskom polufinalu Hačanov je bio bolji od Pabla Karenja Buste i slavio je u dva seta rezultatom 6:3, 6:3.

Samo sat i 20 minuta bilo je potrebno Hačanovu da u potpunosti slomi otpor španskog tenisera i donese Rusiji novu medalju, koga će sjaja ona biti ostaje da se vidi.

U petom gemu prvog seta Hačanov je najavio da želi posao da obavi brzo, poveo je 3:2 uz brejk, da bi novi napravio u devetom gemu i iskoristivši drugu set loptu poveo 1:0.

U drugom setu Rus je posao završio jednim brejkom, a u jedinom gemu u kome je Karenjo-Busta imao priliku da oduzme poen na servis rivalu Hačanov je reagovao odlično i nije dozvolio da mu se bilo šta iskomplikuje u ovom duelu.

Hačanovu će u borbi za zlato rival biti bolji iz duela u kome se sastaju Novak Đoković i Aleksandar Zverev.