Vesti OI 2. avg 202113:54 > 13:55 0 komentara
Kinezi i Petronijas
REUTERS/Lindsey Wasson

U ponedeljak su održana još tri finala po spravama u obe konkurencije.

Na krugovima je slavio Kinez Jang Liju. Svetski šampion iz 2014, danas 26-godišnjak iz Anšana, odradio je fantastičnu vežbu i zaradio 15,500 bodova.

Drugoplasirani zemljak Hao Ju zaradio je 15,300, a braneći titulu iz Rija, Grk Elefterios Petrunijas, stigao je do bronze sa 15,200. Petronijas je inače trostruki svetski i petostruki evropski šampion na krugovima.

Olimpijski prvak iz Londona i srebrni u Riju, Brazilac Artur Zaneti, osvojio je osmo mesto sa skromnih 14,133 poena.

U finalu preskoka u muškoj konkurenciji prava drama. Najveći uspeh u karijeri ostvario je 23-godišnjak iz Koreje, Šin Đehvan, ali je njegov rezultat – 14,783, imao i drugoplasirani Rus Denis Abljazin. Presudio je bolji skok iz druge serije, vrednovan sa 14,833 (Rus je imao bolji skok 14,800).

Treće mesto pripalo je Arturu Davitjanu iz Jermenije, sa 14,733.

Amerikanka Džejd Keri (21), osvojila je titulu na parteru sa 14,336 bodova i prigrabila prvu olimpijsku medalju u karijeri.

Italijanka bugarskih korena, Vanesa Ferari (majka joj je Bugarka), osvojila je srebrno odličje sa 14,200. Iskusna, 30-godišnja bivša svetska šampionka u višeboju, došla je do medalje posle dva četvrta mesta u Tokiju.

Treće mesto podelile su Maja Murakami (Japan) i Angelina Melnikova (Rusija), koje su imale identičnu ocenu – 14,166.

Branilac titule iz Rija, Simon Bajls (SAD), još ranije je otkazala učešće u ovom finalu, zbog „psihičkih“ problema.