Olimpijske igre 30. jul 202111:18 0 komentara
Laslo Čeh
REUTERS/Stefan Wermuth

Laslo Čeh završio je karijeru.

Sjajni tridesetpetogodišnji Mađar u petak je rekao zbogom, završena je karijera jednog od najboljih plivača koji nikada nije uspeo da se okiti olimpijskim zlatom. A ovo su mu bile pete Olimpijske igre.

Vrhunac Čehove karijere poklopio se sa periodom dominacije Majkla Felpsa. U Pekingu 2008. Čeh je tri puta izgubio od Felpsa koji je te godine osvojio osam istorijskih zlata.

„Uvek je bilo zabavno trkati se sa njim. Inspirisao me je da budem bolje“, rekao je Čeh.

Pre pet godina, u Riju, ponovo je ostao bez zlata, osvojio je srebro i ispratio Felpsa u penziju. Rajan Lohti, treći iz velikog rivalskog kruga, nije uspeo da se kvalifikuje za Tokio te je Čeh bio poslednji koji je ostao u bazenu.

Poslednju trku Čeh je isplivao ovoga petka na 200 metara mešovito. Trku je završio za 1:57.68, 2.68 sekundi iza pobednika na osmom mestu.

„Žao mi je što nisam imao bolje vreme, dao sam sve od sebe“, poručio je Čeh za kraj.