Meksiko deklasirao Francusku, Španiji bod protiv Egipta

Vesti OI 22. jul 202112:45 > 13:20 0 komentara
Edgar Su, Reuters

Fudbaleri Meksika zabeležili su ubedljivu pobedu nad selekcijom Francuske 4:1 na startu olimpijskog turnira u fudbalu.

Na stadionu u Tokiju počelo je u četvrtak takmičenje za fudbalere. Meksiko, koji je na olimpijskom turniru trijumfovao 2012, je bio siguran protiv Francuske u prvom kolu grupe A.

Svih pet golova viđeno je u drugom poluvremenu. Vega i Kordova su pogađali u 47. i 55. minutu, te su doneli prednost Meksiku. ‘Galski petlovi’ su smanjili zaostatak u 69. minutu, kada je sa bele tačke precizan bio Žinjak. Ipak, dominirali su u nastavku Meksikanci, da bi golovima Antune i Agirea došli do ubedljive pobede.

U grupi A su još Južna Afrika i Japan, koji tek treba da odigraju svoj meč.

Duel između Španije i Egipta na startu takmičenja u grupi C završen je bez golova 0:0. Imala je ‘crvena furija’ više vremena u posedu, ka goli rivala uputila je 10 udaraca, ali je El Šenavi sačuvao svoju mrežu.

U istoj grupi su još Argenina i Australija, koje će snage odmeriti nešto kasnije.

Novi Zeland je ispisao istoriju prvom pobedom na Olimpijskim igrama. U grupi B je sa 1:0 savladao Južnu Koreju. Jedini gol postigao je Kris Vud u 72. minutu.

U grupi B takmičiće se Rumunija i Honduras.

Radovali su se i fudbaleri Obale Slonovače, koji su bili bolji od Saudijske Arabije 2:1 u grupi D. Al Amri je postigao autogol u 39. minutu za vođstvo afričke selekcije, da bi za izjednačenje pogodio Al Davsari u 44. Trijumf Obali Slonovače doneo je Kesi u 66. Pobednički tim meč je završio sa igračem manje, pošto je u sedmom minutu nadoknade crveni karton dobi Dumbija.

U istoj grupi su još reprezentacije Nemačke i Brazila.