Mir heroj Španije, minimalac Brazila

Vesti OI 31. jul 202114:08 > 15:10 0 komentara
Koki Nagahama/Getty Images

Reprezentacija Španije, Japana i Brazila igraće u polufinalu muškog fudbalskog turnira na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Vatromet golova viđen je u duelu Španije i Obale Slonovače, koji je posle produžetaka završen 5:2 za Španiju. Afrička reprezentacija je na čudesan način ispustila priliku da uđe među četiri najbolje ekipe. Poveli su u prvom poluvremenu preko Bejlija, a izjednačenje Špancima doneo je Olmo u 30. minutu.

Kada je izgledalo da će meč otići u produžetke, Gradel u prvom minutu nadoknade postiže gol i čini se obezbeđuje pobedu Obali Slonovače. Tada španski selektor pravi potez utakmice. U igru umesto Merina uvodi Mira, koji samo minut kasnije u trećem minutu nadoknade postiže gol za izjednačenje i produžetak.

To je potpuno psihički uništilo igrače Obale Slonovače. Ojarzabal u 98. i Mir u 117. i 121. minut su ih potpuno dotukli i na ubedljiv način odveli Španiju u borbu za medalje.

U polufinalu Španije će igrati protiv domaćina Japana. Japanci su tek posle penala slomili otpor Novog Zelanda, slavili su 4:2. U regularnom delu, meč je završen 0:0.

Brazil je pobedio Egipat 1:0. Iako su bili dominatni postigli su samo jedan gol. Delo je Kunje na asistenciju Rišarlisona.

Poslednji su mesto u polufinalu obezbedili Meksikanci. Savladali su Južnu Koreju 6:3. Sve je bilo rešeno već u prvom poluvremenu koje su dobili 3:1. Golove za Meksiko postigli su Martin i Kordova po dva, Romo i Agire, dok su se za Koreju upisali Li Dong dva puta i Hvang.

Polufinala su na programu u utorak. Meksiko i Brazil igraju od 10, a Španija i Japan od 13 časova po srpskom vremenu.