POI: Kinezi leteli u bazenu, osvojili osam medalja

Vesti OI 30. avg 202115:06 0 komentara
Lintao Zhang/Getty Images

Nastavljeno je takmičenje u plivanju na Paraolimpijskim igrama, a šestog dana na programu je bilo 13 finala. U centru pažnje su bili plivači i plivačice iz Kine koji uspeli da osvoje osam medalja, ali krenimo redom.

Na startu dana, na programu su bila finala na 100 metara leđnim stilom u Klasi S7. Zlatnu medalju je osvojio Andri Trusov iz Ukrajine, srebro je pripalo Pipu Karlomanju iz Argentine, a bronza Marku Maliaru iz Izraela.

U konkurenciji dama, najbrža je bila Melori Vigeman iz SAD, druga je bila Danijela Doris iz Kanade, a treća Julija Gafni iz SAD.

Usledila su finala u obe konkurencije na 100 metara leđnim stilom u Klasi S9. Zlato je pripalo Bogdanu Mozgovoju iz Rusije, srebro Jahoru Šalaknaju iz Belorusije, a bronza Timotiju Hodžu iz Australije.

Kod plivačica, zlato je osvojila Hana Aspden iz SAD, srebro Nuria Markes Soto iz Španije, a bronzu Sofija Pasko sa Novog Zelanda.

Usledilo je finale na 200 metara slobodnim stilom u konkurenciji plivača, u klasi S4, a zlato je prigrabio Omer Ami Dadaon iz Izraela. Do srebra je stigao Takajuki Suzuki iz Japana, kome je ovo treća medalja na Paraolimpijskim igrama, dok je bronzu osvojio Roman Ždanov iz Rusije.

Sjajan dan za Kineze počeo je kada su krenule finalne trke na 50 metara delfin stilom u Klasi S6. Kod plivača, najbrži je bio Jingang Vang iz Kine, drugi je bio Hongung Jia, takođe iz Kine, a treći Nelson Krispin Korzo iz Kolumbije.

U konkurenciji dama, u istoj klasi i disciplini, zlatnu medalju je osvojila Jujan Jiang iz Kine, srebrnu je osvojila Nikol Tarner iz Republike Irske,  a bronzanu Elizabet Marks iz SAD.

Usledila su dva finala na 50 metara leđno u Klasi S5. U konkurencije plivača, pobedničko postolje je pripalo Kinezima – Tao Ženg, Jingsong Ruan, Lihao Vang.

Kod plivačica, zlato je osvojila Dong Lu iz Kine, srebro Teresa Perales iz Španije, a bronzu Sevalaja Octurk iz Turske.

U bazen su uskočili plivači i plivačice u Klasi SM11, a disciplina je bila 200 metara mešovitim stilom. Zlato je osvojio Rožer Dorsman iz Holandije, srebro Mihailo Serbin iz Ukrajine, a bronzu Uču Tomita iz Japana.

Kod plivačica, zlato je osvojila Jia Ma iz Kine, srebro Liven Čai, takođe iz Kine, a bronza je pripala Anastasiji Pagonis iz SAD.

Arjola Trimi iz Italije, osvojila je zlatnu medalju na 100 metara slobodnim stilom u Klasi S3. Srebro je pripalo Lin Smit iz SAD, a bronza Juliji Šišovoj iz Rusije.

Usledila su dva finala na 200 metara mešovitim stilom u Klasi SM13. Do zlatnog odličja je stigao Ihar Boki iz Belorusije, srebro je osvojio Aleks Portal iz Francuske, a bronzu Tomas van Vanroj iz Holandije.

U konkurenciji dama, Šarlota Đili iz Italije je osvojila zlato, Kolen Jang iz SAD srebro, a Šoškasanamak Tošpulatova iz Uzbekistana bronzu. Đili je uz osvojenu zlatnu medalju, oborila i svetski rekord.

Za kraj dana usledila je traka plivača u štafeti četiri puta 100 metara slobnim stilom u Klasi 34. Zlatnu medalju je osvojila Australije, srebrnu Italija, a bronzanu Ukrajina.