POI: Legendarna Džesika Long stigla do kote 26 u Tokiju

Vesti OI 31. avg 202113:03 0 komentara
Stacy Revere/Getty Images

Rečima je zaista teško opisati kakve rezultate i borbe ljubitelji sporta i plivanja mogu da prate na Paraolimpijskim igrama. Sedmi dan je doneo 14 finala, čudesna ostvarenja, mnogo emocija, žestoke okršaje za pobednički tron.

U centru pažnje je bila legendarna Džesika Long iz SAD, koja je osvojila srebrnu medalju u disciplini 400 metara slobodnim stilom u klasi S8. Džesika je učestvovala na pet Paraolimpijskih igara, a do sada je osvojila 26 medalja. U Tokiju je osvojila tri medalje, po jednu zlatnu, srebrnu i bronzanu.

Sedmi dan plivačkih takmičenja, otvorila su dva finala na 400 metara slobodnim stilom u klasi S8 u obe konkurencije. Do zlatne medalje, stigao je Andrei Nikolajev iz Rusije, srebro je osvojio Alberto Amodeo iz Italije, a bronzanu medalju, Metju Tores iz SAD.

U konkurenciji dama, Morgan Stikni iz SAD je osvojila zlato, do srebra je doplivala Džesika Long, takođe iz SAD, a bronzu je osvojila Frančeska Palaco iz Italije.

Usledila su dva finala na 100 metara slobodnim stilom u Klasi S12. Raman Salei iz Azerbejdžana je osvojio zlatnu, Maksim Veraksa iz Ukrajine srebrnu, a Stefan Kleg iz Velike Britanije bronzanu medalju.

Maria Karolina Gomeš Santjago iz Brazila je bila najbrža u konkurenciji dama, srebro je osvojila Darija Pikalova iz Rusije, a bronzu Hana Rasel iz Velike Britanije.

Rejs Din iz Velike Britanije je bio najbrži na 200 metara mešovitim stilom u Klasi SM14. Srebro je osvojio Gabrijel Bandiera iz Brazila, a bronzu Vasil Krajinik iz Ukrajine.

U konkurenciji dama, u istoj klasi i disciplini, Valerija Šabalina iz Rusije je osvojila zlato, Betani Firt iz Velike Britanije srebro, a Luis Fides, takođe iz Velike Britanije, bronzu.

U bazen su uskočili plivači i plivačice u Klasi SB2, u disciplini 50 metara leđnim stilom. Zlatnu medalju je osvojio Arnulfo Kastorena iz Meksika, srebrnu je osvojio Grant Paterson iz Australije, a bronzanu Hesus Hernandez iz Meksika.

U konkurenciji plivačica, najbrža je bila Marta Fernandez Infante iz Španije, srebrnu medalju je osvojila Natalija Butkova iz Rusije, a bronzanu Neli Miranda Herera iz Meksika.

Andrei Trusov je stigao do zlatne medalje na 50 metara slobodnim stilom u klasi S7. Iza sebe je ostavio Danijela Serena Zaratu iz Kolumbije i Jevhenija Bohadienka iz Ukrajine.

U finalu na 100 metara slobodnim stilom u Klasi S7, u konkurenciji plivačica, do zlata je stigla Đulija Terzi iz Italije, do srebra Mekenzi Koan iz SAD, a do bronze Jujan Jiang iz Kine.

Usledila su dva finala na 100 metara delfin stilom u Klasi S10 u obe konkurencije. Maksim Kripak iz Ukrajine je osvojio zlatnu, Stefano Raimondi iz Italije srebrnu, a Kol Pirs iz Australije bronzanu medalju.

Kod  dama, do zlata je stigla Mikela Dženkins iz SAD, srebro je osvojila Jasmin Grinvud, takođe iz SAD, a bronzanu medalju je prigrabila Šantel Zijderveld iz Holandije.

U finalu na 100 metara slobodnim stilom u Klasi S9, zlatnu medalju je osvojila Sofi Pasko sa Novog Zelanda, do srebra je doplivala Sara Gaskon iz Španije, a bronzanu medalju je prigrabila Marijana Ribeiro iz Brazila.

Za kraj fenomenalnog dana, usledila je finalna trka na četiri puta 100 metara miks, u Klasi 49. Zlato je osvojila Rusija, srebro selekcija Brazila, a bronza je pripala Ukrajini.