Fener siguran, težak sudar Skubica i Pelkasa

Turska 8. mar 202119:11 > 19:13 0 komentara
Print screen/SK

U ponedeljak su u fudbalskom šampionatu Turske odigrana četiri meča. Pobede su slavili Fenerbahče, Gestepe i Alanja. Dan su remijem otvorili Antalija i Kasimpaša.

Fudbaleri Fenerbahčea slavili su na gostovanju Konjasporu rezultatom 3:0. Dva gola za goste postgli su defanzivci, a meč je obeležio i težak sudar Nejca Skubica i Dimitrijosa Pelkasa.

Dva brza gola Fener je postigao u prvom poluvremenu. Prvo je mrežu Konje zatresao Salaj u 29. minutu, a tri minuta kasnije Osaj-Samuel je dao gol za 2:0.

U 83. minutu došlo je do teškog sudara Nejca Skubica i Dimitrijosa Pelkasa u kome je mnogo gore prošao vezista Fenerbahčea koji je ostao bez daha i svesti i na nosilima je iznet sa terena.

Konačan rezultat postavljen je u 90. minutu spretnom reakcijom Aziza nakon što je golman domaćih ispustio loptu uhvaćenu nakon kornera.

Nakon 28 odigranih mečeva, Fenerbahče na trećem mestu ima 58 bodova, koliko ima i drugoplasirani Galatasaraj. Bešiktaš je prvi sa 60.

Gestepe je na svom terenu bio bolji od Erzuruma 2:1, Alanja je slavila na gostovanju Trabzonu 3:1, a Antalija i Kasimpaša odigrali su nerešeno 1:1.