Leverkuzen u LŠ, Berlinci sjajni u Frajburgu, kiksirao Keln

Guliver

Još jedna dilema otklonjena je u Bundesligi, uz Bajern i Dortmund Nemačku će sledeće sezone u grupnoj fazi Lige šampiona predstavljati i Leverkuzen.

Iako nije igrao utakmicu, Lajpcig je prilično zadovoljan rezultatima pretposlednjeg kola Bundeslige. Za njih najbitnije, ostali su u trci za četvrto mesto i plasman u Ligu šampiona. I ne samo to, sada sve zavisi od njih.

Polufinalista Lige Evrope će u nedelju u duelu protiv Augzburga moći koliko-toliko da zaceli rane iz Glazgova, ukoliko trijumfuje kolo pre kraja biće na četvrtoj poziciji.

Upravo je to jedina preostala nepoznanica pred poslednje kolo Bundeslige, što se tiče mesta koje vode u Ligu šampiona. Ali, biće velike bitke i oko pozicija za Ligu Evrope i Ligu konferencije.

U subotu je plasman u evropsku elitu obezbedio Leverkuzen, koji je posle preokreta slavio trijumf protiv Hofenhajma – 4:2. Domaći su vodili posle prvog poluvremena, Ruter je u 22. minutu doveo Hofenhajm u vođstvo, izjednačio je Šik u 34, a samo dva minuta kasnije pogodio je Baumgartner.

Ipak, u finišu meča Leverkuzen je ostvario preokret, ispostavilo se vredan plasmana u Ligu šampiona naredne sezone. Trijumf Farmaceutima ostvarili su golovima Dijabi u 73. i Šik, koji je pogodio tri minuta kasnije.  Do kraja meča pogodio je i Alario, u prvom minutu nadoknade susreta.

Frajburg je igrao vrlo važan meč na domaćem terenu protiv Union Berlina, a potučen je do nogu – 4:1. Već posle prvog poluvremena gosti su imali tri gola prednosti, pogađali su Promel u 11, Trimel u 30. i Beker u 41. minutu. Počasni pogodak za domaće postigao je Holer u 59. minutu.

Ni Keln nije uspeo do pozitivnog rezultata protiv tima koji nema rezultatski imperativ. Jarčevi su na domaćem terenu izgubili od Volfsburga, koji je poveo golom Gerharda u 43. minutu.

Ne preterano bitan meč igrali su Grojter Firt i Dortmund, Milioneri su ipak rutinski odradili posao i slavili protiv fenjeraša – 3:1, najbolji pojedinac meča bio je Brandt sa dva pogotka.